SAP System, a Dynamics AX od Microsoft

Sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy od optymalnego zarządzania jego zasobami. W przypadku dużych korporacji kontrolowanie stanu materiałów i półproduktów byłoby znacznie trudniejsze, gdyby nie specjalne programy informatyczne zaprojektowane z myślą o zbieraniu informacji oraz ich analizowaniu na potrzeby planowania dalszych działań. Właśnie w tym celu stosowane są narzędzia ERP wspierające proces planowania. Są to systemy informatyczne, dzięki którym zbieranie, aktualizowanie i przetwarzanie danych jest znacznie łatwiejsze.

Wśród liczących się na rynku dostawców narzędzi ERP wymienić można m.in. SAP oraz Microsoft. SAP system ma budowę modułową i działa w oparciu o jedną bazę danych, co pozwala na jego rozbudowę i zapewnia swobodny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami firmy. Dynamics AX oferowany przez znaną firmę Microsoft cieszy się zaś dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na fakt, że jej systemy informatyczne wykorzystywane są w licznych przedsiębiorstwach, a tym samym możliwa jest pełna integracja środowiska informatycznego. Warto jednak wiedzieć, że tego typu narzędzia powstają w oparciu o dość popularny język JAVA, co niesie ryzyko, że łatwo będzie niepowołanym osobom złamać zabezpieczenia.

System SAP zbudowany jest za pomocą znacznie mniej znanego języka programowania ABAP, a rozsądnie wybrany partner SAP z pewnością zadba o odpowiednie zabezpieczenie danych przed cyberprzestępczością. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak SAP System wypada na tle innych rozwiązań ERP, zajrzyj na http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/sap-czy-to-najlepsze-rozwiazanie-ktore-czeka-na-firmy,4394712,artgal,t,id,tm.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Zabezpieczenia i sprzęty budowlane

   50 lat ago
   Zabezpieczenia w budownictwie są widoczne na każdym kroku podczas procesu budowania oraz wznoszenia nowych obiektów. Takie zabezpieczenia dotyczą przede wszystkich ludzi, którzy pracują w takich miejscach. Niestety ale budownictwo zna przypadki, kiedy ludzie tracili swoje życie podczas pracy na budowie. Niestety ale taka praca powoduje, że zwiększamy szacunek do naszego życia. Trzeba być czujnym.…
  • Jak ważne jest utrzymanie systemu SAP?

   50 lat ago
   Zakup oraz wdrożenie systemu SAP to nie wszystko. Równie ważne podczas działania jest wsparcie posprzedażowe. Jest to absolutna konieczność dla tych przedsiębiorstw, które planują nie siąść na laurach, a nadal się rozwijać. Mogą to robić za pomocą SAP Maintenance.
  • Dostępne formy kredytu dla firm na start

   50 lat ago
   Wśród bankowych ofert kredytów dostępnych dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą wyróżnić można m.in. limit w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy ratalny oraz kredyt inwestycyjny. Wybór konkretnego dofinansowania zależy od sytuacji przedsiębiorstwa i jego planów rozwojowych.
 • Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930