Tańsze media dla seniorów

media-dla-seniorowCzy życie seniora musi kręcić się wokół modlitwy, rozwiązywania krzyżówek i przesiadywania na ławce w parku? Ależ nie! Seniorzy mogą obecnie robić wiele rzeczy, o których wcześniej być może nawet nie marzyli. Kto bowiem zabroni im choćby interesować się technologicznymi nowinkami i korzystać z Internetu? Raczej nikt! Co więcej, sami dostawy mediów dbają o przygotowanie atrakcyjnych ofert dla osób powyżej 60 roku życia. Czy seniorów stać na telewizję i Internet?

Wbrew opiniom co niektórych osób, seniorzy mogą korzystać z mediów bez żadnych przeszkód. Problemem dla nich nie są nawet finanse, gdyż pakiety łączące telewizję, Internet i telefon stacjonarny oraz komórkowy pozwalają poczynić spore oszczędności. Dzięki wykupieniu ich w ramach jednego pakietu można zaoszczędzić w skali roku nawet do kilkuset złotych, co dla każdego – nie tylko dla seniora – jest kwotą naprawdę całkiem sporą. Dostawcy mediów zadbali zatem o to, by żaden senior nie musiał korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej z mało rozbudowaną i nieurozmaiconą ofertą. Starsze osoby mogą oglądać nawet 70 kanałów telewizji kablowej, z których nawet 1/3 będzie dostępna jako kanały HD.

Internet będzie miał natomiast szybkość na tyle wysoką, że możliwe będzie oglądanie filmów w Internecie i korzystanie z internetowych videokomunikatorów. Wszystko to gwarantuje, że seniorzy mogą cieszyć się z takich samych rozwiązań jak ludzie młodzi. Wszystko to jest dla nich na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko, że po to sięgną i wypróbują.

Sprawdź również:  Zabezpieczenia i sprzęty budowlane
Ten wpis został opublikowany w Poradniki dnia , przez .