Salon sercem domu

Salony są sercem domu. W nich spędzamy stosunkowo wiele czasu, w trakcie którego odpoczywamy, socjalizujemy się, i rozwijamy. Jak zatem urządzić salon, by był on prawdziwym sercem domu i pozwalał na relaks? Jest to przecież miejsce, gdzie czas spędza cała rodzina. Jeśli masz do czynienia z małą przestrzenią, w której żyjesz, jedyna droga jest w górę! Wykorzystaj w pełni każdą powierzchnię podłogi, utrzymując ją w jak największym stopniu wolną od bałaganu. To obejmuje wszelkie małe kawałki ścian i wnęki.

Przykładowo, zamiast półek można wykorzystać atrakcyjne kosze z wierzby czy ratanu, aby rozwiązać problem przechowywania. Idealne, ponieważ każdy z nich wygląda świetnie, i są wystarczająco mocne, aby pomieścić wszystkie rodzaje bałaganu. Zawieszone na ozdobnych haczykach, które mogą wytrzymać dużą wagę, te kosze są świetne do szybkiego sprzątania pod koniec dnia zabawek, książek, czasopism i wszystkich innych rzeczy, które mają tendencję do leżenia. Jeśli chcesz znaleźć dekoracje i elementy do wystroju salonu sprawdź stronę: https://grupamo.pl/category/salon/

Wysokie sufity zaletą nie wadą

W kamienicach często stosowano wysokie sufity, wiele z nich teraz w trakcie remontów jest obniżanych. Można je jednak wykorzystać jako zaletę, co pozwoli na wykorzystanie przestrzeni. W salonach o białych ścianach, można zamontować kilka starannie zakamuflowanych białych szafek tuż przy suficie, co pozwala na ukrycie każdego bałaganu. Skup się na meblach o prostych kształtach, co wprowadzi w przestrzeń porządek. Można wykorzystać złudzenia optyczne, które sprawią, że wydawać się będzie, że pokój jest większy niż w rzeczywistości.

Z mebli można wybierać te z wyciętymi bokami, które odsłaniają więcej miejsca na podłodze. Wracając do wysokich sufitów- pozwolą one na wybór dużych żyrandoli do salonu- pięknej ozdoby mieszkań i jej prawdziwej wizytówki. W wysokich pomieszczeniach szare ściany i białe listwy cieszą się ogromną popularnością w salonach. Kolory są tak uniwersalne i stanowią doskonałe tło dla prawie każdego schematu i stylu mebli. Żyrandole mogą być w stylu eklektycznym, co doda charakteru całości.

Sprawdź również:  Jak otworzyć drzwiczki pralki Beko - Poradnik użytkownika

Kolory ścian w modzie

W tym sezonie powróciły efekty malarskie! Jeśli nie masz zaufania do pędzla, uzyskaj ten wygląd za pomocą tapet z pięknymi wzorami. Dopasuj do niej dywany i zasłony, które mają efekt ombre w stopniowanym kolorze. Można zainwestować również w kolory jaśniejsze. Blada, świeża zieleń jest idealną bazą dla nowoczesnego wyglądu – i może być stylizowana na tak współczesną lub rustykalną.

Pasuje ona zarówno do brązowych, jak i szarych odcieni, co więcej, będzie rewelacyjnie komponować się z drewnianą podłogą i drewnianymi lub szarymi meblami. Można pójść w nowoczesność podzielić salon na dwie strefy za pomocą kolorów. Pierwszym z nich będzie przytulny kącik wypoczynkowy z wyrazistymi niebieskimi ścianami i nowoczesnymi modułowymi fotelami. Przeciwległe białe ściany i wapienna podłoga sprawiają, że pomieszczenie jest wspaniale otwarte i przestronne.

Ten wpis został opublikowany w Poradniki dnia , przez .