Neonatolog dziecięcy

Wielu rodziców poszukuje neonatologa dziecięcego w Poznaniu. Można takich specjalistów znaleźć w gabinetach Neomedica. Poza standardową opieką nad noworodkiem, wykonują oni również podstawowe badania diagnostyczne, które pozwolą w szybkiej ocenie stanu zdrowia dziecka i wdrożenia ewentualnego leczenia. Więcej informacji na temat lekarzy, formularz zgłoszenia dziecka na wizytę oraz opisy badań można znaleźć na stronie

Badania malucha: echo serca

W czasie wizyty dziecko może mieć wykonane badania. Jednym z nich jest USG doppler serca dziecka (echo serca). Jest to test, który wykorzystuje fale dźwiękowe (ultradźwięki) do tworzenia obrazów serca. Test dopplerowski wykorzystuje fale dźwiękowe do pomiaru prędkości i kierunku przepływu krwi. Łącząc te testy, kardiolog dziecięcy otrzymuje użyteczne informacje na temat anatomii i funkcji serca. Echokardiografia jest najczęstszym badaniem stosowanym u dzieci do diagnozowania lub wykluczania chorób serca, a także do śledzenia dzieci, u których rozpoznano już problemy z sercem.

Badania układu nerwowego

W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie badania, które oceni rozwój układu nerwowego maluszka. Neaonatolog dziecięcy w poznańskich gabinetach Neomedica wykona również badanie USG przeciemiączkowe, czyli badanie ultrasonograficzne głowy dziecka. Jest to badanie bezpieczne, bezinwazyjne oraz możliwe do wykonania w gabinecie bez wcześniejszego przygotowania malucha.

Sprawdź również:  Morskie - przydatność w życiu ludzkim
Ten wpis został opublikowany w Poradniki dnia , przez .