Jak ważne jest utrzymanie systemu SAP?

Zakup oraz wdrożenie systemu SAP to nie wszystko. Równie ważne podczas działania jest wsparcie posprzedażowe. Jest to absolutna konieczność dla tych przedsiębiorstw, które planują nie siąść na laurach, a nadal się rozwijać. Mogą to robić za pomocą SAP Maintenance.

Odpowiedni ludzie do opieki nad administracją systemu SAP

Aby system SAP dobrze działał, ktoś musi zajmować się jego administracją. Każde przedsiębiorstwo może obrać jedną z dwóch opcji: postawić na człowieka z przedsiębiorstwa lub zatrudnić kogoś nowego z zewnątrz. Najczęściej zatrudnia się do tego specjalna firmę outsourcingową. Z pomocną dłonią wychodzą również Partnerzy SAP, gdyż wielu z nich zajmuje się administrowaniem systemu.

Tutaj również można wybierać z dwóch opcji – albo obsługa podstawowa, albo rozszerzona. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Utrzymanie systemu SAP

System SAP i jego utrzymanie to bardzo poważny temat. Co roku należy płacić za licencję, jednak to nie jest całość kosztów. Należy być też na bieżąco z wszelkimi ważnymi informacjami, ponadto przedsiębiorstwa mają umożliwiony dostęp do szkoleń, które poszerzają wiedzę o całym systemie oraz pozwalają na sprawniejsze korzystanie z tego udogodnienia.

Dobrze poinformowane przedsiębiorstwa, które regularnie zdobywają wiedzę na temat zmian, szybciej na nie reagują oraz unikają ewentualnych błędów, niż przedsiębiorstwa, które rezygnują z tych szkoleń.

Sprawdź również:  Ściany w kuchni
Ten wpis został opublikowany w Poradniki dnia , przez .